Projekty.Gazetka.EU

Zamówienie - napisz, zapytaj

PRZYKŁADY

Home


Chciałbyś zamówić stronę WWW, ale...jak to się robi?

Ile to kosztuje?

Elementy ceny

Na koszt strony WWW składa się kilka elementów. Dwa ostatnie składniki kosztów są niezależne od pracy projektanta:
 1. Cena projektu strony WWW (szablonu)
 2. Cena wykonania strony WWW i podstron - często związanego z opracowaniem dostarczonych grafik (zdjęć), logo itp.
 3. Cena modernizacji strony. Na ogół obecnie jest to na tyle proste, że po krótkim kursie aktualizacji będziesz to robić samodzielnie.
 4. Cena nazwy - tzw. domena (np. gazetka.eu) - niezależna od twórcy strony, od około 30 do 80 zł rocznie, niekiedy 1 rok ma cene sporo niższą. Cena ta różni się też zależnie od drugiego członu nazwy (tu: eu). Najtańsze są domeny lokalne, np. waw.pl, a najdroższe - narodowe, np. pl oraz specjalizowane, np. com.
  • Tzw. subdomena, np. pieska.gazetka.eu, ogrodowa.gazetka.eu itp. Otóż wykupując domenę, masz do dyspozycji jej nazwę i "podnazwy" oddzielone kropką. Możesz więc kupić od nas domenę twojawybrana.gazetka.eu, czyli wymyślić sobie słowo (bez ogonków), które stanowić będzie naszą subdomenę, np. zielona.gazetka.eu, zenka.gazetka.eu, krakowska.gazetka.eu itp. Będzie Cię to kosztowało 24,40 zł rocznie (z VAT).
 5. Cena serwera - tzw. hosta - a więc komputera stale podłączonego do Internetu, na którego dysku będą znajdowały się pliki Twojej strony. Stale, żeby o każdej porze można było obejrzeć Twoją stronę. Nie radzę korzystać z darmowych serwerów - zawsze wiąże się to z ukrytymi kosztami: czy to koniecznością umieszczania reklam właściciela serwera, czy brakiem wsparcia technicznego w przypadku awarii serwera itp.

Projektowanie strony WWW

Cena projektu i wykonania strony jest elementem ruchomym, ustalanym każdorazowo z klientem. Orientacyjnie można powiedzieć, że
 • Projekt strony-wizytówki może kosztować od 100 do 5.000 złotych
 • Najmniej kosztuje adaptacja tzw. CMS - silnika skryptów (Content Management Sytem = system zarządzania treścią) - zależnie od potrzeb może to być: forum, witryna informacyjna, blog, galeria fotografii, sklep internetowy itp. CMS pozwala na samodzielne wypełnianie treścią strony utworzonej przeze mnie. Polecam - to najlepszy obecnie wybór!
 • Koszt wykonania zależy od stopnia skomplikowania zlecenia i od wybranej technologii (HTML, PHP, MySQL, Flash itp. - nie musisz tego rozumieć).
 • Koszt modernizacji strony - zależy od częstotliwości i rozmiarów aktualizacji. Najdroższe są serwisy aktualizowane codziennie - wówczas mówimy już o administrowaniu witryną.

Kontakt

Napisz do mnie, na pewno się dogadamy.


statystyka
Aktualizacja 31-07-2013